Listopad 2009

Videorecenze na Black Star

7. listopadu 2009 v 18:11 Recenze
Na Black Star od 3:52

About

7. listopadu 2009 v 17:39

Avril Lavigne Black Star

Buďte svou vlastní hvězdou.
Vůně je inspirována hudbou "rebelské princezny" Avril a zachycuje její osobitý styl; už jen ta provokativní kombinace černé a sytě růžové. Pokud jste ráda středem pozornosti a nebojíte se dát najevo své emoce, měla by se vám black star a její motto "buďte svou vlastní hvězdou" líbit.

Inspirací k návrhu krabičky byl design náramků a opasků s typickým punkovým kováním. Dárek v tomto stylu najdete na samotném flakonu, takže spolu s vůní získáte originální prstýnek nebo přívěšek na krk.Vývoj

Jak vznikala Black Star: Moje první vůně
Vývoj téhle vůně jsem si hodně užila. Záleželo mi na tom, aby ukázala, jaká jsem, a doufám, že to třeba povzdudí i další holky, aby odhalily hvězdu v sobě. Na tomhle projektu jsem začala pracovat už před 2 lety. A abych řekla pravdu, vůbec jsem nečekala, že to bude trvat tak dlouho.
Hodně se to lišilo od vývoje mojí módní značky Abbey Dawn nebo od skládání a natáčení písničky. Black Star je břitká i ženská. Pracovalo se s opravdu skvělými a různorodými ingrediencemi. Do vůně se nám například podařilo zapracovat tmavou čokoládu, černou švestku a růžový ibišek.
Jak vznikala Black Star: Hledání perfektního flakónu
Zamilovala jsem se do kombinace růžové a černé a taky různých vtipných doplňků, jako jsou hvězdičky a cvočky. Takže samozřejmě nesmějí chybět ani na flakónu mého parfému. Kroužek s cvočky lze sundat a můžete ho nosit třeba na krku. Krabička byla zase inspirovaná mými náramky a pásky. Podívejte se na video: Avril o balení
Jak vznikala Black Star: Zákulisí focení reklamní kampaně
Už dříve jsem pracovala na kampaních pro svoje desky i módní značku Abbey Dawn, takže jsem už vědala, co zhruba očekávat. Ale přece to byl zážitek. Chtěla jsem, aby celá kampaň přímo sálala mým stylem. Měla jsem na sobě růžové tutu a síťové punčochy, které jsem doplnila ještě pásky a náramky s cvočky.

Složení vůně

HLAVA: mango, hruška, černý rybíz, kanadská švestka
Aromatická, jemná, ovocná a pižmová vůně čerstvého plodu je tvůrci parfémů napodobována. Mango je tropické ovoce, plod mangovníku. Mango patří do rodu Mangifera, který zahrnuje přes 1000 druhů tohoto skvělého ovoce. Není znám jeho přesný původ, ale má se za to, že mango pochází z jižní a jihovýchodní Asie. V Indii, Barmě, na Srí Lance, v Pákistánu a Bangladéši byly nalezeny fosilie staré 25 až 30 milionů let. Jeho název pochází z Malayalamského manga, které si později portugalští obchodníci upravili na manga. Je výtečným zdrojem vitaminů A, C, beta karotenu a draslíku a vlákniny. Obsahuje málo tuku a sodíku. Plody jsou různé barvy, velikosti i tvaru.
Hruška je ovoce, plod hrušně, který je malvice. Tyto šťavnaté plody se podle doby dozrávání respektive sklizně dělí na letní, podzimní a zimní. Přičemž letní jsou nejméně trvanlivé a zimní naopak vydrží nejdéle. Hrušky je možno skladovat, nevydrží ale tak dlouho jako jablka. Hrušky jsou ovoce s velmi nízkým výskytem vitamínu C. Nezanedbatelný je ovšem výskyt vitamínu B, a to hlavně pod slupkou.
Černý rybíz (Ribes nigrum) je ovocný keř, který rodí malé jedlé bobule s významně vysokým obsahem vitaminu C. Je klasifikován v rodu Ribes (rybíz) a řazen do čeledi srstkovité (Grossulariaceae).
slivoň černá nebo také švestkovišeň
SRDCE: jasmín, lotosový květ, růžový ibišek
Něžné, bílé květy, z nichž se získává jeden z nejdůležitějších éterických olejů. I to nejmenší množství tohoto silně vonícího oleje dodá jemným vůním hladkost a energii, vlastnosti, jež jsou pro ně navýsost významné. Jedna libra jasmínového výtažku stojí - v závislosti na trhu - několik tisíc dolarů. Jasmín se pěstuje ve Francii a existuje ho na 200 druhů, jeho skutečnou kolébkou jsou Egypt, Alžírsko a Itálie. Jasmínové květy se sbírají ručně a před svítáním, jinak totiž ztratí až 20% své vůně. K výrobě 2 liber oleje je zapotřebí 12 000 liber těchto půvabných bělostných kvítků.
Ibišek (Hibiscus L.) pochází z tropických částí Asie a obsahuje více než 200 druhů. Používá se především jako okrasná rostlina, např. k vytváření živých plotů. Ale uplatnění nalezla i jako potravina (Hibiscus sabdariffa, Hibiscus esculentus), v textilním průmyslu (Hibiscus cannabinus) či truhlářství.
ZÁKLAD: santalové dřevo, vanilka, hořká čokoláda, pižmo
Silice se destiluje z rozdrceného kmene a kořenů malého stromu pěstovaného v Indii a Austrálii. V Indii jsou tyto stromy chráněny státem a je zakázáno je kácet - ať již na soukromých pozemcích či pozemcích náležejících církvi - dříve, než strom dosáhne věku 30 let. Již kolem roku 500 př.n.l. bylo santalové dřevo užíváno při náboženských rituálech, a stále je ještě součástí těchto ceremoniálů v Indii a Číně. Santálové dřevo v sobě skrývá dřevnatou, balzámovitou notu a velkou hodnotu má coby stabilizátor.
Plod nebo semena pnoucí se vstavačovité rostliny pocházející z Madagaskaru poskytují esenci, která celé řadě sladce květinových nebo jantarových bází dodává plnost a hloubku. Vytrvalost vůně vanilky je vynikající.
Čokoláda je obvyklou součástí nejrůznějších druhů sladkostí a patří bezesporu k nejpopulárnějším na světě. Slovo čokoláda má původ v aztéckém výrazu xocol?tl, jenž má stejný význam. Hořká čokoláda: termín používaný pro čokolády obsahující mnoho kakaového másla nejvyšší kvality. Populární druh čokolády Couverture používaný profesionálními cukráři a často prodáván v gurmánských a speciálních potravinových obchodech obsahuje ingredienty: Valrhona, Lindt, Coco Barry a Esprit des Alpes. Tyto čokolády obsahují vysoké procento čokoládového moku (někdy víc než 70 %) právě jako kakaové máslo, aspoň 32 - 39 %, jsou velmi tekuté po rozpuštění a mají výbornou chuť.
Pižmo (odborně a hovorově zastarale mošus) je pronikavě páchnoucí látka, kterou produkují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Této látce, strukturně podobné feromonům, se přisuzují afrodiziakální účinky. Pižmo bylo hojně využíváno především v parfumerii, kde se používalo jako tzv. fixátor k prodloužení trvanlivosti vůně. Lov kabarů je dnes z důvodu jejich ohrožení zakázán a pižmo je vyráběno synteticky.